Demirdöküm Kombi Su Isıtmıyor

Demirdöküm Kombi Su Isıtmıyor

Demirdöküm Kombi Sicak Su Vermiyor

Kış aylarında sıcak su ve ısınma ihtiyacımızı karşılamak için kullanılan Demirdöküm marka kombiler, zaman zaman arızalanabilir. Bu yazıda, Demirdöküm kombi SU isıtmama sorunu ve çözüm yolları hakkında bilgi bulacaksınız.

Su Basıncı Düşüklüğü

Demirdöküm kombinin su basıncı, kullanım sırasında düşebilir. Eğer kombinin basıncı düşükse, ısıtma sistemi çalışmayabilir. Su basıncını kontrol etmek için kombinin ön panelindeki manometreye bakabilirsiniz. Eğer basınç 1-1,5 bar arasında değilse, basıncı yükseltmek için kombiye su takviyesi yapmanız gerekir.

Kireçlenme Sorunu

Demirdöküm kombi içerisinde biriken kireç, ısıtma sistemi ve su sıcaklığını olumsuz etkileyebilir. Kombi bakımı yapılmadığında kireçlenme sorunu daha sık karşılaşılır. Kireçlenme sorununu önlemek ve çözmek için kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Termostat ve Pompa Problemi

Demirdöküm kombinin sıcaklık ayarı yapan termostatı veya içerisinde bulunan pompa arızalı olduğunda kombi SU isıtmayabilir. Bu tür sorunlar genellikle kombi servisi tarafından çözülür.

Çözüm Yolları

Demirdöküm kombi SU isıtmama sorununu çözmek için, öncelikle sorunun kaynağını belirlemeniz gerekir. Sorunun nedenini belirledikten sonra aşağıdaki çözüm yollarından birini deneyebilirsiniz:

  • Su basıncını kontrol edin ve gerekirse su takviyesi yapın.
  • Kireçlenme sorunu için kombi bakım servisi ile iletişime geçin ve kireç temizliği yaptırın.
  • Arıza kodlarını kontrol edin ve sorunu belirleyin. Eğer sorunu kendiniz çözemiyorsanız, kombi servisi ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.
  • Termostat veya pompa sorunu varsa, kombi servisine başvurmanız gerekebilir. Sorunun kaynağı belirlenerek gerekli onarım işlemleri yapılacaktır.

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Gelmiyor Sorununu Önlenmesi

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Gelmiyor sorununu engellemek için, aşağıdaki önlemleri alabilirsiniz:

  • Kombi bakımını zamanında yaptırın ve kireç temizliğini düzenli olarak yaptırın.
  • Kombinin su basıncını düzenli olarak kontrol edin ve gerekirse su takviyesi yapın.
  • Kombinin kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun ve kombiyi doğru kullanın.
  • Kombi arıza kodlarını dikkatlice okuyun ve gerektiğinde kombi servisine başvurun.

Sonuç olarak, Demirdöküm kombi su ısıtmama sorunu ile karşılaştığınızda panik yapmayın ve öncelikle sorunun kaynağını belirleyin. Eğer sorunu kendiniz çözemiyorsanız, kombi servisi ile iletişime geçerek yardım alın. Ayrıca, kombinin düzenli bakımını yaparak, olası sorunların önüne geçebilirsiniz.